odmiana nazwiska Kabalny

Dzień dobry, proszę o pomoc: Sergii Kabalnyi i Yuliia Kabalna to Państwo …? Zgodnie z zasadami polszczenia nazw własnych nazwiska(…)

Czytaj dalej

odmiana imienia Rachel

Dzień dobry, będę wdzięczna za wyjaśnienie pewnej kwestii. Rzecz dotyczy formy imienia – Rachel/Rachela (to imię posiada warianty). S. Wyspiański(…)

Czytaj dalej

Nazwy bohaterów literackich

Szanowni Państwo, wiem, że nazwy bohaterów piszemy wielką literą, nawet jeśli są to rzeczowniki pospolite. Jeżeli więc bohaterka znana jest(…)

Czytaj dalej

odmiana nazwy Wrocław

Dzień dobry! Dlaczego Wrocław w miejscowniku będzie we Wrocławiu, a nie we Wrocławie, jak we Lwowie czy w Krakowie? Choć(…)

Czytaj dalej

Przedbórz – Przedborza, Przedborzu

Ostatnio zetknęłam się z nazwą miejscowości Przedbórz, znajdującej się w województwie łódzkim. Mam problem z odmianą tej nazwy miejscowości. Z(…)

Czytaj dalej

wymowa, odmiana imion i nazwisk: Paul Grice, Robert Cialdini

Jak właściwie wypowiedzieć imiona i nazwiska: Paul Grice, Robert Cialdini. Jak powinno się je odmienić?   Imię i nazwisko Paul(…)

Czytaj dalej

Wioleta a Wioletta

Dzień dobry. Wypisywałam dziś skierowanie na badanie i miałam problem z odmianą. Kieruje na badania Panią Wiolete czy Wioletę czy(…)

Czytaj dalej

odmiana nazwiska Lau

Szanowni Państwo, proszę o poradę, jak należy odmieniać nazwisko: Lau; także w liczbie mnogiej (synowie Lauów?) A zapis? D. Jana(…)

Czytaj dalej

etymologia nazwisk Jośko i Krząstek

Szanowni Państwo, chciałabym poprosić o wyjaśnienie pochodzenia nazwisk Jośko i Krząstek Z poważaniem Anna Jośko Pochodzenie obu nazwisk odnaleźć można(…)

Czytaj dalej

imiona i nazwiska w wołaczu

Szanowni Państwo, mam wątpliwość dotyczącą formy wołacza – czy kiedy się do kogoś zwracamy po imieniu powinniśmy tej formy wołaczowej(…)

Czytaj dalej
WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann