wymowa wyrazu zmarzlina

Czy słowo „zmarzlina”, chodzi mi o „wieczną zmarzlinę” można wymawiać : zmarźlina? Czytałam wcześniej o slowie: marznie (wymowa: marznie lub(…)

Czytaj dalej

czarownica – liczba głosek

Witam, ile glosek jest w wyrazie czarownica? W leksemie czarownica jest 9 głosek. Jednocześnie przypominamy regulamin poradni, w którym jest(…)

Czytaj dalej

Simoni, Simowa – wymowa

Jak poprawnie wymawiać nazwiska Simoni i Simowa? Jeśli chodzi o wspomniane nazwiska, kłopotliwa może być wymowa nagłosowego połączenia si, które(…)

Czytaj dalej

berło

Dzień dobry, proszę uprzejmie o odpowiedź, jak brzmi dopełniacz liczby mnogiej od słowa berło? z góry dziękuję za odpowiedź, Ida(…)

Czytaj dalej

billing

Szanowni państwo, zastanawiam się jak poprawnie powiedzieć, biling czy billing. Z góry dziękuje. Pozdrawiam, Vladyslava Salnyk Wyraz BILLING wymawiamy, artykułując(…)

Czytaj dalej

liczba głosek w wyrazach pamiętnikarski i mickiewiczowski

ile głosek znajduje się w wyrazie pamiętnikarski i mickiewiczowski ? Szczegółowo o zasadach liczenia głosek w wyrazach pisaliśmy już w(…)

Czytaj dalej

włączać

Dzień dobry, jak prawidłowo mówić „włanczać” czy „włączać”, nie przypominam sobie żeby w języku polskim była zgłoska „an”, ale często(…)

Czytaj dalej

marznie

Czy forma „on marźnie” jest poprawna lub dopuszczalna? Czy tylko „on marznie”? Dziękuję za odpowiedź. PS. Chodzi mi zarówno o(…)

Czytaj dalej

wymowa słowa 'mobbing’

Dzień dobry, proszę o poradę, jak poprawnie wymówić słowo mobbing. Pozdrawiam   Dzień dobry, poprawna wymowa anglicyzmu mobbing to [mobiŋk](…)

Czytaj dalej

liczba głosek w słowie 'dzik’

Ile jest głosek w w słowie „dzik” . Proszę odpowiedz.   W wyrazie dzik mamy trzy głoski: dź-i-k. Agnieszka Wierzbicka

Czytaj dalej
WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann