frapować

Jeśli czasownik frapować oznacza ciekawość/zainteresowanie to czy zdanie np.: „Coś wzbudziło we mnie frapowanie”? Jest poprawne? Jeśli nie, to w(…)

Czytaj dalej

parkowanie i garażowanie

Witam, czy terminy garażowanie i parkowanie w dwudziestoleciu międzywojennym posiadało tę samą etymologię? Dziękuję Pytanie nie zostało do końca precyzyjnie(…)

Czytaj dalej

serce jako bohemizm fonetyczny

Szanowni Państwo, chciałabym zapytać, czym tak naprawdę jest „zapożyczenie”. Biorąc pod uwagę fakt, że język polski wywodzi się z języka(…)

Czytaj dalej

automobilista

Dzień dobry, chciałam zapytać jaka jest etymologia wyrazu automobilista? Jeżeli to internacjonalizm to z jakiego języka został on zapożyczony i(…)

Czytaj dalej

emotikon czy emotikona

Emotikon a ikona. Dlaczego w jednej z Waszych odpowiedzi pada stwierdzenie, że emotikon jest rodzaju męskiego? Nie pochodzi on od(…)

Czytaj dalej

Przymiotnik proaktywny

Szanowni Państwo, zauważyłam, że coraz częściej jest używane słowo: „proaktywny”. Czy takie słowo istnieje w języku polskim i co w(…)

Czytaj dalej

fortes fortuna adiuvat „szczęście sprzyja silnym”

Dzień dobry, w książce znalazłem tłumaczenie Fortes fortuna adiuvat jako szczęście sprzyja śmiałym. Ten sposób tłumaczenia jest też powielany w(…)

Czytaj dalej

Angielski czasownik befit

Witam, Potrzebuje do pracy licencjackiej etymologie wyrazu „befit”. Często pojawia się w polskich ofertach pracy. Czy możemy mówić w tym(…)

Czytaj dalej

Jak prawidłowo używać wyrazów obcych?

Jak prawidłowo używać wyrazów obcych? Byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź. Na tak postawione pytanie nie można udzielić jednej odpowiedzi.(…)

Czytaj dalej

progamer

Szanowni Państwo, w Internecie powszechnie jest używany wyraz progamer (pro gamer, pro-gamer, ProGamer) na określenie zawodowego gracza w gry komputerowe.(…)

Czytaj dalej
WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann