zarządzanie emisjami gazów cieplarnianych

Szanowni Państwo, prosimy o wyjaśnienie. Czy, jeśli napiszemy, że „emisja to są wprowadzane gazy cieplarniane”, to zrozumiały jest zwrot: „zarządzanie(…)

Czytaj dalej

zbudować dom

Mam pytanie co do znaczenia zdań, w których domniemany podmiot sygnalizuje wykonywanie jakiejś złożonej czynności, podam dwa przykłady. – Zbudowałem(…)

Czytaj dalej

konkubinat

Dzień dobry Chciałabym się zapytać o konkubinat. Czy określenie konkubent/konkubina może być uważane za obraźliwe? Wydaje mi się, że nie,(…)

Czytaj dalej

spodzień

Dzień dobry, chciałam się zapytać o słowo „spodzień” – czy jest ono poprawne? Pozdrawiam, Kasia M.   Dzień dobry, Słownik(…)

Czytaj dalej

dominacja a supremacja

Szanowni Państwo, czym się różni dominacja od supremacji ? Zakres znaczeniowy obu leksemów w dużej mierze się pokrywa. Zarówno supremacja,(…)

Czytaj dalej

odium niechęci

Witam, przeczytałem ostatnio zdanie, że „Na Putina spadło odium niechęci…” i mam wątpliwość co do poprawności sformułowania „odium niechęci”. Z(…)

Czytaj dalej

nagminnie

Dzień dobry, chciałbym poprosić o wyjaśnienie w jakich sytuacjach poprawne jest stosowanie słowa „nagminnie”? Czy to poprawne, gdy koś mówi:(…)

Czytaj dalej

zwrócić środki

Czy wyrażenie „zwrócimy całość środków pożyczonych od Pani”, zawarte w oświadczeniu woli, można jednoznacznie interpretować jako dokonaną czynność pożyczki tych(…)

Czytaj dalej

parias

Jak rozumieć określenie W.Putina pariasem na arenie międzynarodowej? Słowo parias występuje w dwóch znaczeniach. Jak wskazuje „Wielki słownik języka polskiego”(…)

Czytaj dalej

nowotwór a rak

Szanowni Państwo, chciałbym zapytać o ewentualną synonimiczność wyrazów „nowotwór” i „rak”. Wikisłownik twierdzi, że są synonimami, ale nie jest dla(…)

Czytaj dalej
WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann