Dzień dobry,
W mojej szkole działają różne zespoły zadaniowe, pytanie dotyczy pisowni ich nazw. Jak powinno się zapisać nazwę:
Zespół Nauczycieli Uczących w Klasie II czy
Zespół nauczycieli uczących w klasie II.
Podobnie – czy
Zespól Nauczycieli Humanistów,
czy Zespół nauczycieli humanistów.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeśli mamy na myśli nazwy jednostkowych komórek wyodrębnionych w strukturze organizacyjnej szkoły mające charakter ustabilizowany – czego sygnałem może być powtarzanie ich w niezmienionej postaci w rozmaitych dokumentach szkolnych –  musimy je potraktować jako nazwy własne i zapisać wielkimi literami, tj. Zespół Nauczycieli Uczących w Klasie II (nie: Zespół nauczycieli uczących w klasie II). Użycie małych liter (a więc pisownia: zespół nauczycieli uczących w klasie II) wskazywałoby, że  połączenia te utworzone zostały doraźnie i oznaczają po prostu pewną grupę nauczycieli, a nie formalnie powołany zespół.

Bartłomiej Cieśla