przecinek a oprócz

Czy po wyrazie powyższej powinien być przecinek – w zdaniu: Oprócz powyższej, inne informacje nie wystąpiły. W podanym zdaniu nie(…)

Czytaj dalej

ponadto

Szanowni Państwo, chciałabym się dowiedzieć, czy po słowie ponadto w zdaniu poniżej powinien być przecinek: „Ponadto, coraz więcej dowodów sugeruje,(…)

Czytaj dalej

interpunkcja w zdaniu „Daj, proszę, znać.”

Dzień dobry, proszę o potwierdzenie czy w poniższym zdaniu, które w wielu wersjach często pojawia sie w korespondencji elektronicznej, są(…)

Czytaj dalej

przecinek między imieniem a określeniem doprecyzowującym

Dzień dobry, które ze zdań zapisane jest poprawnie: ,,Teresa przyjaciółka Jezusa”, czy ,,Teresa, przyjaciółka Jezusa”. Z góry dziękuję za odpowiedź.(…)

Czytaj dalej

przecinek a powtórzony spójnik łączny

Szanowni Państwo, Ostatnio spotkałam się z następującym zdaniem: „Wszystko to prowadzi do powstawania nadwagi i otyłości, i w konsekwencji przyczynia(…)

Czytaj dalej

przecinek a „kto”

Dzień dobry, Czy w pytaniu „W takim razie kto mi pomoże?” przed zaimkiem „kto” powinien pojawić się przecinek? Dziękuję za(…)

Czytaj dalej

przecinek przed spójnikiem i – raz jeszcze

Dzień dobry, czy w zdaniu przytoczonym niżej, tzn w przypadku wymieniania cech (przymiotników) w połączeniu ze spójnikiem ‚i’, winno się(…)

Czytaj dalej

szczególnie gdy

Zarzucono mi, że w zacytowanej niżej wypowiedzi są błędy interpunkcyjne: „Nie może, na pewno. A to, że nas uczono czegoś(…)

Czytaj dalej

w razie pytań

Dzień dobry! Mam pytanie o zdanie: „W razie dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.” Czy prawidłowy jest zapis „W razie dodatkowych(…)

Czytaj dalej

martwe pole

Witam, Dzień dobry, Który zapis jest prawidłowy: a) Unikać jazdy w martwym polu lusterek innych pojazdów, czy b) Unikać jazdy(…)

Czytaj dalej
WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann