tak aby

Szanowni Państwo, zwracam sie z uprzejmą prośbą o rozwianie wątpliwości dot. zapisu zdania: „Prosimy o przycięcie karty tak aby pasowała(…)

Czytaj dalej

imiesłów a przecinek

Witam! Nie zawsze jestem pewna, kiedy imiesłów jest przydawką zawężającą znaczenie rzeczownika i czy stawiać przy nim przecinek. Prawie zawsze(…)

Czytaj dalej

temat lekcji a kropka

Dzień dobry, uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie, czy po temacie lekcji stawiamy kropkę? Kwestia stawiania kropki po temacie lekcji(…)

Czytaj dalej

na przykład

Szanowni Państwo, czy w poniższym zdaniu po słowie 'przykład’ powinien być przecinek? Wiem, że masz pytania, na przykład dlaczego, skoro(…)

Czytaj dalej

interpunkcja a przydawki nierównorzędne

W zdaniu: „Moim zdaniem Akademia pana Kleksa to najlepsza polska książka dla dzieci.” nie używamy przecinka między przymiotnikami „najlepsza polska”(…)

Czytaj dalej

przecinek a sfrazeologizowane zdanie podrzędne

Czy wyrażenia „jak trzeba” i „jak należy” (w znaczeniu „należycie, poprawnie, porządnie”) powinno się poprzedzać przecinkiem? Dla przykładu: „Zrób to(…)

Czytaj dalej

przecinek a wtrącenia

Dzień dobry! Podczas weryfikacji tłumaczenia osoba sprawdzająca (o.s.) stwierdziła, że w 2 następujących zdaniach występują błędy interpunkcyjne: Proszę wybrać te(…)

Czytaj dalej

kropka po cyfrze

Proszę o odpowiedź czy w zdaniu: Dziecko w 7 m-cu życia, po 7 powinna być kropka czy nie? W podanym(…)

Czytaj dalej

tytuły a kropka

Dzień dobry, piszę do Państwa, ponieważ chciałabym dowiedzieć się, czy w tytułach rozdziałów stawiamy kropki. Znalazłam informacje, że nie powinno(…)

Czytaj dalej

interpunkcja

Szanowni Państwo, czy poniższe zdanie jest poprawne pod względem interpunkcji, czy brakuje w nim przecinka? Podobno zwoje te znaleziono w(…)

Czytaj dalej
WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann