Dzień dobry,
nie rozumiem poniższej wiadomości szczególnie znaczenia 5 losowych słów „damy róża panie czekoladki panowie”, potrzebuję pomocy.

Poniżej zamieszczam pełną treść wiadomości:
„Hejka mam sprawę. Jak wiemy już bliżej niż dalej końca roku wiec trzeba pomyśleć co z prezentami dla naszych kochanych nauczycieli. Ogólnie tak pomyślałam sobie ze najlepiej będzie jak nauczycielom damy róża panie czekoladki panowie i myśle ze najlepiej będzie to zrobić podczas matur bo skoro zakończenie ma być na teamsach to tylko w czasie matur będzie okazja żeby ich gdzieś złapać”

Pozdrawiam
Z poważaniem
Jakub Piech

Myślę, że intencje nadawcy takiego komunikatu odczytać jest łatwo (mężczyznom planuje się wręczyć słodycze, kobietom – kwiaty). Z całą pewnością jednak wskazywany przez Pana fragment można uznać za niepoprawny, bo niespójnie połączony pod względem gramatycznym z poprzedzającą częścią tekstu. Bardziej fachowo powiedzielibyśmy, że w cytowanym zdaniu pojawił się anakolut – cecha wypowiedzi, która prowadzi do zaniku więzi między składnikami komunikatu. Por. poprawny wariant: Najlepiej będzie, jak nauczycielom (lub: panom) damy czekoladki, a nauczycielkom (lub paniom) – róże.

Łączę pozdrowienia
Bartłomiej Cieśla