Szanowni Państwo,
w związku z nadejściem nowego roku szkolnego w szkołach czas się zmierzyć z nowymi wymaganiami, zmianami jakie niesie nam Ministerstwo Oświaty. Wprowadzając owe zmiany tworzymy różne dokumenty. Moje zapytanie dotyczy własnie poprawnego zapisu nazwy takich dokumentów jak: Wewnątrzszkolny System Oceniania (nazywany skrótowcem WSO), Przedmiotowy System Oceniania, Regulamin Oceniania Zachowania. Bardzo proszę o informację, czy nazwy tych dokumentów należy pisać wielką czy małą literą?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Anna Sanigórska

Pani Anno,
we wskazanych przez Panią nazwach dokumentów (o ile są to dokumenty oficjalne) należy użyć wielkich liter jedynie w pierwszym członie nazwy, np. Wewnątrzszkolny system oceniania, Przedmiotowy system oceniania, Regulamin oceniania zachowania. Jeśli mamy do czynienia z nazwą obiegową, piszemy wszystko małą literą, np. plan pracy wychowawców.

Agnieszka Wierzbicka