„80. rocznica” czy „80-ta rocznica”

Dzień dobry, Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie liczebników. Jak napisać w skrócie np. osiemdziesiąta rocznica. Czy „80-ta rocznica” jest poprawnie(…)

Czytaj dalej

znaczenie skrótów t. i t

Od jakiego słowa jest skrót t.?   Skrót t. zastępuje następujące słowa: 1. tom, 2. tempo, 3. tenor. Gdy zaś(…)

Czytaj dalej

powtórzone no a interpunkcja

Mam problem odnośnie zdania. Czy jeśli pisze,kieruje do kogoś zdanie typu:No,no Pani Małgosiu to czy zasadne jest postawić przecinek pomiędzy(…)

Czytaj dalej

spójnik 'mianowicie’ a przecinek

Czy przed mianowicie stawiamy przecinek czy nie?   Spójnik mianowicie może wyodrębnić część zdania i w takiej sytuacji stawiamy przed nim(…)

Czytaj dalej

przecinek po słowie 'jednak’

Dzień dobry, uprzejmie proszę o informację, czy po słowie „jednak” użytym na początku zdania, stawia się przecinek? Słowo jednak najczęściej(…)

Czytaj dalej

kropka w tekście certyfikatu

Dzień dobry! Proszę o weryfikację dwóch kwestii z certyfikatów ukończenia szkoleń: 1. Czy w poniższej treści powinien znajdować się przecinek(…)

Czytaj dalej

imiesłów przymiotnikowy a przecinek

Czy w poniższym zdaniu wymagany jest przecinek? Anna przerwała im skonfundowana. Z góry dziękuję Norma interpunkcyjna dotycząca wypowiedzeń z imiesłowami(…)

Czytaj dalej

poprawność interpunkcyjna

Czy poprawnie postawiono przecinki w zadaniach: Z zaciekawieniem, w skupieniu przerzucają kolejne strony książki. Te drobne, ruchliwe ptaszki z daleka(…)

Czytaj dalej

interpunkcja między skrótami

Dzień dobry, proszę o informację, czy w poniższym zapisie stosować przecinki i czy właściwa jest kolejność stopni naukowych: dr n.(…)

Czytaj dalej

półpauza w wyrażeniach liczbowych

Dzień dobry, Napisano w piśmie do mnie, że lokale 1 – 13 (jeden spacja myślnik spacja trzynaście) będą mieć wymieniane(…)

Czytaj dalej
WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann