definitywnie negatywna ocena

Czy określenie definitywnie negatywna ocena szans leczniczych jest sformułowaniem prawidłowym ? Czy nie wystarczy określenie negatywna ocena szans leczniczych Dziękuję(…)

Czytaj dalej

nikogo czy wszystkich?

Szanowna Poradnio Językowa, Który ze zwrotów jest poprawny: nikogo nie było na zebraniu czy wszystkich nie było na zebraniu? Z(…)

Czytaj dalej

pół dnia – synonimy

Dzień dobry, jakim wyrażeniem mogę zastąpić frazę „0.5 dnia”? Prowadzę akcję społeczną, gdzie darczyńca, wykonując określoną czynność może wesprzeć schronisko(…)

Czytaj dalej

paronimy

Jak się nazwywają wyrazy, które często mylimy ze względu na podobne brzmienie np. adaptować-adoptować? Jakie jeszcze wyrazy mylimy często?  (…)

Czytaj dalej

opalitki

Dzień dobry, pszczelarze oznaczają matki pszczele za pomocą tzw. opalitek. Nurtuje mnie kwestia rodzaju tego rzeczownika w liczbie pojedynczej. Czy(…)

Czytaj dalej

również a też

Dzień dobry Szanowni Państwo! Zwracam się z pytaniem, dotyczące dwóch wyrazów: również i też. Mogłabym poprosić o podaniu przykładów używania(…)

Czytaj dalej

wolnie i swobodnie

Dzień dobry Szanowni Państwo! Zwracam się z pytaniem dotyczącym dwóch wyrazów: wolnie i swobodnie. Mogłabym poprosić o napisanie znaczenia i(…)

Czytaj dalej

królowie pod szopkę, dnia na kurzą stopkę

Napisz jak rozumiesz zdanie: Królowie pod szopą dnia na kurzą stopę.   W pytaniu podana została nieco zniekształcona forma polskiego(…)

Czytaj dalej

klarowny a transparentny

Dzień dobry, pracuję w branży w której wymiennie stosuje się słów „klarowny” i „transparentny” (w kontekście opisu wyglądu cieczy). Wydaje(…)

Czytaj dalej

„podobnie” i „zdawać się” – znaczenie i użycie

Dzień dobry Szanowni Państwo! Zwracam się z pytaniem o wyjaśnieniu dwóch wyrazów podobnie i zdawać się. Czy są synonimy? Mogłabym(…)

Czytaj dalej
WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann